Gustomedia.bg

Пловдивски
спортен портал

понеделник, 15 април 2024 г.
понеделник, 15 април 2024 г.
1 / 1

Състезател на пловдивски клуб с 5 титли от държавното по спортна гимнастика за мъже


Публикувана: събота, 8 март 2014 г.

Александър Батинков от пловдивския клуб "Йовчев-Дунев" спечели четири златни медала на финалите на отделните уреди при мъжете на държавния турнир по спортна гимнастика за всички възрасти за Купа "България", който се проведе в залата на стадион "Раковски" в София. Асеновградчанинът Батинков, който вчера стана шампион в многобоя, днес триумфира на земя, прескок, успоредка и висилка. На кон с гривни спечели Емил Христов (ИКГ Черноморски юнак, Варна), а на халки - Христос Маринов (ИКГ Черноморски юнак, Варна).
При жените първа на прескок е Ралица Милева (А-ГИМ), на смесена успоредка - Валентина Рашкова (Спартак Пловдив), на земя Моника Романова (ЦСКА) и на греда - Ина Димитрова (Интеркомгруп Черноморски юнак, Варна). Пловдивчанката Валентина Рашкова спечели сребро на земя и бронз на прескок.

Всичките титли при кадетките пък грабна друга състезателка на Спартак (Пд) - Илияна Гевезова, която в шампионата на отделните уреди триумфира на земя, прескок, смесена успоредка и греда.

Резултати от финалите на отделните уреди:
мъже:

земя: 1. Александър Батинков (Йовчев-Дунев) - 15,00 точки, 2.
Христос Маринов (ИКГ Черноморски юнак, Варна) - 14,050 точки, 3.
Велико Тушев (АКРО, Русе) - 13,60 точки
кон с гривни: 1. Емил Христов (ИКГ Черноморски юнак, Варна) -
14,00 точки, 2. Велико Тушев (Акро, Русе) - 13,65 точки, 3.
Александър Марков (Пирин Благоевград) - 13,50 точки.
халки: 1. Христос Маринов (ИКГ Черноморски юнак, Варна) - 14,90
точки, 2. Велико Тушев (Акро, Русе) - 12,90 точки, 3. Емил
Христов (ИКГ Черноморски юнак, Варна) - 12,30 точки
прескок: 1. Александър Батинков (Йовчев-Дунев) - 13,225 точки,
Мартин Ангелов (ЦСКА) - 12,60 точки, 3. Саркис Сирадегян (Пирин
Благоевград) - 12,20 точки
успоредка: 1. Александър Батинков (Йовчев-Дунев) - 14,60 точки,
2. Христос Маринов (ИКГ Черноморски юнак, Варна) - 14,45 точки,
3. Драгомир Пеев (ИКГ Черноморски юнак, Варна) - 12,25 точки
висилка: 1. Александър Батинков (Йовчев-Дунев) - 14,10 точки, 2.
Александър Марков (Пирин Благоевград) - 13,30 точки, 3. Велико
Тушев (Акро, Русе) - 12,90 точки

жени:
прескок: 1. Ралица Милева (А-ГИМ) - 12,825 точки, Моника
Романова (ЦСКА) - 12,750 точки, 3. Валентина Рашкова (Спартак Пловдив) - 12,475 точки
смесена успоредка: 1. Валентина Рашкова (Спартак Пловдив) -
12,40 точки, 2. Ралица Милева (А-ГИМ) - 11,70 точки, 3. Моника Романова (ЦСКА) - 11,20 точки
земя: 1. Моника Романова (ЦСКА) - 12,65 точки, 2. Валентина Рашкова (Спартак Пловдив) - 12,35 точки, 3. Ралица Милева
(А-ГИМ) - 12,00 точки
греда: 1. Ина Димитрова (Интеркомгруп Черноморски юнак, Варна) - 11,45 точки, 2. Теодора Калпакчиева (Гимнастика) - 11,00 точки,
3. Миглена Милева (Александър Фотев) - 10,80 точки

младежи:
земя: 1. Димитър Димитров (Пирин Благоевград)- 13,800 точки
кон с гривни: 1. Димитър Бърдарски (Пирин) - 12,20
халки: 1. Димитър Бърдарски (Пирин) - 12,80
прескок: 1. Добромир Стойнев (ЦСКА) - 13,30
успоредка: 1. Димитър Бърдарски (Пирин) - 13,15
висилка: 1. Димитър Бърдарски (Пирин) - 13,10

кадетки:
прескок: Илияна Гевезова (Спартак Пловдив) - 12,75 точки
смесена успоредка: Илияна Гевезова (Спартак Пловдив) -12.20
земя: Илияна Гевезова (Спартак Пловдив) - 13.00
греда: Илияна Гевезова (Спартак Пловдив) - 12.10

юноши старша възраст:
земя: 1. Георги Иванов (Торнадо) - 13,150 точки
кон с гривни: 1. Владимир Тушев (СК Акро, Русе) - 13,20 точки
халки: 1.Владимир Тушев (СК Акро, Русе) - 13,40 точки
прескок: 1. Владимир Тушев (СК Акро, Русе) - 12,65
успоредка: 1. Владимир Тушев (СК Акро, Русе) - 13,55
висилка: 1. Владимир Тушев (СК Акро, Русе) - 12,00

девойки старша възраст:
прескок: Елизабет Василева (Левски-Спартак-08) - 13.30 точки
смесена успоредка: Елизабет Василева (Левски-Спартак-08) - 11.65
земя: Елизабет Василева (Левски-Спартак-08) - 13.60
греда: Елизабет Василева (Левски-Спартак-08) - 13.90

Източник: sportal.bg

Времето
Weather Data Source: weerbericht morgen Plovdiv
Weather for the Following Location: Plovdiv Province map, Bulgaria
Мачовете днес
ЦСКА 1948 ЦСКА 1948  title= 17:30 ЦСКА 1948 Локомотив София https://winner.bg/statics/uploads/tv/3419.png
Фиорентина Фиорентина  title= 19:30 Фиорентина Дженоа https://winner.bg/statics/uploads/tv/93.png
Лудогорец Лудогорец  title= 20:00 Лудогорец Арда https://winner.bg/statics/uploads/tv/3419.png
Алкоркон Алкоркон  title= 21:30 Алкоркон Виляреал II https://winner.bg/statics/uploads/tv/3423.png
Аталанта Аталанта  title= 21:45 Аталанта Верона https://winner.bg/statics/uploads/tv/93.png
Осасуна Осасуна  title= 22:00 Осасуна Валенсия https://winner.bg/statics/uploads/tv/3427.png
Челси Челси  title= 22:00 Челси Евертън https://winner.bg/statics/uploads/tv/3420.png